Jakiej firmy podawać witaminę D3 dla 3-miesięcznego dziecka?

Jakiej firmy podawać wit D3 dla dziecka które skończylo 3 miesiące. Bo niektóre powodują problem z wyróżnieniem.

Aleksander Ropielewski

Ważna jest dawka podawanej witaminy (stosowna od zapotrzebowania i stanu zdrowia oraz nasłonecznienia). Odnośnie problemów z wypróżnieniem jest to kwestia indywidualna i musi Pani obserwować jak dziecko toleruje konkretne preparaty.

Małgorzata Panek

Zaparcia występują w przypadku przedawkowania witaminy D.
Proszę przed podaniem kolejnych preparatów skonsultować się lekarzem pediatrą.
Pozdrawiam