Jakimi chorobami można się zarazić uprawiając seks oralny bez zabezpieczenia?

Witam, jakimi chorobami moglam sie zarazić uprawiając seks oralny bez zabezpieczenia ? Jakie badania w tym kierunku porobić? Chlamydia trachomatis, neiserria, mykoplazma, ureoplazma, badania pcr w tym kierunku? Czy po 5-6 tygodniach i dłużej bakterie te będą wykrywalne na tylnej ścianie gardła?mam nietypowy bol gardła, żadnych ropnych nalotów, dziekuje za odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Do wspomnianych wyżej chorób można dopowiedzieć jeszcze infekcję wirusem HIV, HCV, HB i HPV. Jeżeli rzeczywiście ma Pani pewne podejrzenia proponuję wykonać posiew.