Jakmam interpretować moje wyniki hormonalne?

Wyniki FSH i LH po menopauzie Witam, mam 51 lat i od 1,5 roku nie miesiączkuję, właśnie odebrałam wyniki FSH: FSH 189,81 mIU/ml Faza folikularna 3,85 - 8,78 Środek cyklu 4,54 - 22,5 Faza lutealna 1,79 - 5,12 Po menopauzie 16,7 - 114,0 Jeżeli mogę prosić i ich interpretację będę bardzo wdzięczna. Czy te wyniki mówią że jestem już po menopauzie? i czy już nie zajdę w ciążę? Dziękuję z góry

Szanowna Pani wynik sugeruje menopauzę ale nie można postawić rozpoznania na jego podstawie