Jamy opłucnowe wolne od płynów, nieco wyżej ustawiona prawa kopuła przepony
Witam odebrałam dzis RTG klatki piersiowej na która skierowano mnie przez uporczywy kaszel trwający od ok 1,5 miesięca opis jest taki Jamy opłucnowe wolne od płynów. Nieco wyżej ustawiona prawa kopuła przepony. Płuca bez większych zagęszczeń i zmian ogniskowych. Wnęka płuc nieposzerzona. Sylwetka serca w granicy norm. Zrosty w lewym kącie przeponowo - sercowym.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Jak należy dbać o układ odpornościowy?
Układ immunologiczny to potężna broń w walce z różnymi chorobami. Czy wiesz, jak o niego zadbać, by cieszyć się zdrowiem przez długi czas? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.
Witam. Wynik badanie nie budzi niepokoju i nie tłumaczy objawów przewlekłego kaszlu. Konieczne jest pogłębienie diagnostyki pod kierunkiem specjalisty pulmonologa.