Jaskra a znieczulenie miejscowe - czy są przeciwwskazania?

Witam, jestem kobietą, mam 37 lat. Niedawno zdiagnozowano u mnie jaskrę, mam wysoką krótkowzroczność /-9,5/. Trzy lata temu ginekolog założył mi wkładkę antykoncepcyjną, przy znieczuleniu miejscowym szyjki macicy. W październiku muszę wymienić wkładkę, ale mam obawy, czy znieczulenie nie pogorszy mojej jaskry. Czy to jest bezpieczne? Czy jest jakieś inne wyjście? Zaznaczam, że rodziłam poprzez cesarskie cięcie, mam wąską szyjkę macicy i usunięcie, jak i założenie wkładki bez znieczulenia byłoby bolesne. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Pomimo iż jaskra jest np. względnym przeciwwskazaniem w zabiegach stomatologicznych, tutaj nie powinno być takiej sytuacji. Jednak zawsze trzeba powiadomić ginekologa przed zabiegiem o Pani chorobie i o lekach, jakie są przyjmowane z tego powodu.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o leczeniu jaskry.

Serdecznie pozdrawiam!