Jaskra z wąskim kątem przesączania

Mam 37 lat. Okulista stwierdził u mnie jaskrę z wąskim katem przesączania. Po gonioskopi oko lewe 1 "S" PTM , oko prawe 2 "S" PTM. Dno oka lewego : tarcza n. II bladoróżowa, o wyraźnych obrysach, c/d=0,3, bledsza od skroni, naczynia tętnicze zwężone, żylne o krętym przebiegu. Oko prawe identycznie Krzywa dobowa oka - ciśnienie dobre. Mam bardzo silne bóle głowy skroni z wymiotami, ból oka lewego, łzawi. W szpitalu lekarz zalecił irydotomie laserową.Czy to jest poważne i czy muszę iśc na zabieg

Lek. Paweł Baljon

Witam. Bóle głowy i oka związane są ze zwiększonym ciśnieniem śródgałkowym. Zabieg umożliwi zmniejszenie tego ciśnienia i zniesienie nieprzyjemnych objawów. W tej sytuacji wydaje się on niezbędny.