Jasne plamy w polu widzenia
Problem dotyczy zaburzenia wzroku: jasne /jak "jarzeniówka"/ plamy w polu widzenia połączone z ciemnymi ubytkami obrazu-przesuwają się wraz z ruchem oczu.Trwa to chwilę. Zdarzały się też sytuacje,kiedy: najpierw pojawiają się te bardzo jasne plamy, potem obraz zaczyna drgać - obrazowo mogę powiedzieć, że: tak jakby tęczówka z poszarpanymi brzegami" bardzo świetlista drgała i po chwili po zewnętrznej stronie oka mam ograniczone pole widzenia. Rezonans mózgu bez zmian. Pozdrawiam. Lucyna

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie! Dolegliwości które Pani opisuje wymagają przeprowadzenia pełnego badania okulistycznego z użyciem specjalistycznego sprzętu (pomiar pola widzenia i ciśnienia śródgałkowego, obraz dna oka). Proszę zgłosić się do lekarza okulisty, który wykona odpowiednie badania.
Witam. Podaje Pani objawy dla tzw . migreny ocznej. Sytuacja niegroźna, ale dokuczliwa. Jeśli się powtarza można spróbować leki p-w migrenowe. Pozdr. Barnyk.
Witam.
Opisywane przez Panią objawy narządu wzroku są mało charakterystyczne do prawidłowego rozpoznania danej jednostki chorobowej. Proponuję udać się do lekarza okulisty.
Pozdrawiam
jakie inne objawy są obecne, może to chodzi o scotoma scintilans ????
mroczki migocące (łac. scotoma scintillans) – mroczki obserwowane w czasie migreny z aurą.