Jasnoczerwone krwawienie przed miesiączką

Witam! Ostatnio kochałam się z chłopakiem. W trakcie stosunku trochę mnie bolał brzuch, ale nie przerwaliśmy. Później zauważyłam jasnoczerwoną krew. Było to 5 dni przed spodziewaną miesiączką (miałam w tym dniu objawy jak zwykle przed okresem). Niestety okres spóźnia się juz 3 dzień. Bolą mnie piersi i plecy na dole, jednak nie dostaję okresu. Zrobiliśmy test ciążowy i wynik negatywny (6 dni po stosunku). Co mam robić? Bardzo proszę o pomoc. :(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Twoje objawy mogą świadczyć o zbliżającej się, opóźnionej miesiączce. Jeśli jednak doszło do ejakulacji w drogach rodnych, to nie można wykluczyć zapłodnienia. Ewentualna ciąża nie dawałaby jednak jeszcze objawów - jest zbyt wcześnie. Zbytnio też pospieszyłaś się z testem ciążowym. Po kilku dniach nie wykaże on ciąży. Powinnaś wstrzymać się jeszcze ok. 10 dni i jeśli miesiączka nadal nie będzie się pojawiać, ponownie wykonaj test. Możesz też wykonać wtedy w przychodni test z krwi, czyli badanie stężenia beta HCG we krwi. Ten ostatni test może wykazać ciążę już 10 dni po poczęciu.

Pozdrawiam serdecznie!