Jasnoróżowe plamienie a ciąża

cdn. do: (Witam.
Mam 22 lata. Od 3 lat biorę tabletki anty. Y*** (tabletka dwuskładnikowa przyjmowana w schemacie 24+4) to mój trzeci rodzaj tabletek jakie biorę i przyjmuje je od 3 miesięcy. Jednak wczoraj zauważyłam niepokojące plamienie jasnoróżowego koloru, dzisiaj jest już bardziej brunatne (tydzień pozostał do placebo).
Byłam również dzisiaj u ginekologa, lecz po zbadaniu mnie nie skomentowała mojej sytuacji nawet 1 zdaniem. Więc, dalej jestem w "kropce".)
A czy mogę podejrzewać, że jest to objaw ciąży? Spożywam spore ilości brokułów, a wiem, że mają dużą zwartość witaminy C, która może wpływać na skuteczność tabletek anty i klika razy zdarzyło mi się zapalić mieszanki ziołowe tzw. dopalacze (główny składnik: liście i kwiaty jeżyny). Ostatnią miesiączkę miałam 3 tygodnie temu i prócz plamienia nie zauważyłam niepokojących objawów (czasem zawroty głowy, ale wiążą się chyba z przemęczeniem). Jednak od jakiegoś o.5 roku czułam mocne kłucie w lewej części brzucha.
Bardzo proszę o radę! Pani ginekolog nie skomentowała mojego stanu zdrowia i wyników badań, które jej dostarczyłam (podst.: próby wątrobowe itd.).
Z góry dziękuję!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Brokuły ani ziołowe mieszanki z pewnością nie wpłynęły na skuteczność antykoncepcji. Musiałaby Pani przyjmować witaminę C w dawce ponad 1000 mg na dobę, by zaburzone było wchłanianie hormonów. Zawsze jednak, gdy ma Pani wątpliwości co do tego, czy nie zaszła Pani w ciąże, proszę wykonać test! Plamienie nie jest jednak typowym objawem ciąży. Jest to natomiast najczęstsze działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych. Najczęściej pojawia się na początku przyjmowania tabletek, ale może też wystąpić po dłuższym czasie- jest to wtedy tzw. krwawienie przełomowe. Najpewniej to właśnie jest przyczyną Pani dolegliwości. Proszę jednak spytać swojego lekarza, co wybadała- może ma Pani nadżerkę szyjki macicy, która wywołuje krwawienie?
Pozdrawiam serdecznie.