Jedno jądro u męża a płodność

Witam! Mój mąż mając 10 lat miał operowaną przepuklinę. Nastąpiło "schowanie" się jąder do podbrzusza, lekarz wtedy powiedział, że same zejdą do moszny. Zeszło ale jedno, mąż jako małe dziecko wstydził sie o tym powiedzieć, zresztą nadal jest to dla niego trudny temat. Podejrzewam, że jądro w podbrzuszu nie produkuje plemników ale czy uda nam sie powiększyc rodzinę z jednym jądrem? Staramy się od niedawna o dziecko i bardzo go to męczy.

Jeżeli jądro trwale znajduje się w jamie brzusznej to może być przyczyną upośledzonej płodności, ale jest ważniejsza sprawa, takie jądro może być przyczyną nowotworu,należy natychmiast wykonać usg jąder z ustaleniem położenia jądra nieobecnego w mosznie i podjąć decyzją co do dalszego postępowania po konsultacji z urologiem.
PozdrawiamWKk