Jednodniowa miesiączka po stosunku bez zabezpieczenia

Zawsze miałam obfite miesiączki, były one prawie zawsze co 28 dni, ale w tym miesiącu pojawiła się o tydzień wcześniej. Pierwszy dzień był normalny, lecz w następnych krwawienie całkowicie zanikło. Dodatkowo przed miesiączką około 2 tyg. miałam cały czas uczucie pełnego pęcherza, lecz gdy pojawiła się miesiączka uczucie to zniknęło. .PRZED MIESIACZKĄ WSPÓŁŻYŁAM BEZ ZABEZPIECZENIA. Czy coś jest ze mną nie tak ?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Jeśli nie współżyła Pani w poprzednim cyklu, to raczej nie jest Pani w ciąży. Krwawienie mogło być wywołane zaburzeniami hormonalnymi i w takim razie miesiączka dopiero się pojawi (we właściwym czasie, czyli tydzień później). Powinna Pani poobserwować się przez następne 2-3 cykle i w razie powtórzenia się krwawień śródcyklicznych lub krótkich cykli (zakłądając, że jednak była to miesiączka) zgłosić się do lekarza. Jeśli natomiast istnieje możliwość, że zaszła Pani w ciążę jeszcze przed poprzednią miesiączką, to dolegliwości, łącznie z krwawieniem, mogą być z tym właśnie związane. W takim układzie radzę wykonać test ciążowy. Pozdrawiam serdecznie!