Jedzenie mięsa przez 13-miesięczne dziecko

witam mój syn ma 13 miesiecy pani pisze ze mieso indyka a ja na internecie ze drobiowe to ja józ niewiem prosze mi napisac co moze jesc zebym zrobiła jadłospis bo nie daje józ rady niewiem co mam robic prosze.pozdrawiam

Mikołaj Cyganok

Witam! Jeżeli Pani dziecko nie miało wcześniej objawów nietolerancji pokarmowej na białka pochodzenia zwierzęcego, to można przyrządzać dziecku posiłki, w których skład wchodzi mięso drobiowe, a nawet mięso czerwone. Już po szóstym miesiącu życia dziecka, można powoli wprowadzać posiłki odzwierzęce. Dziecku w wieku 13 miesięcy można podawać zarówno mięso kurczaka, indyka, a nawet wołowinę, mięso królika.
Jeżeli dotychczas nie wprowadziła pani dziecku żadnych pokarmów mięsnych, to należy je wprowadzać stopniowo. Proponuję zacząć od drobiu.