Jedzenie przed bieganiem

Dobry wieczór, uprawiam sport, biegam w zwiazkuP z tym mam pytanie.Ponieważ czasem zdarza mi się zjeść coś bezpośrednio przed bieganiem. Wiem że muszę robic przerwy min. 2 godziny. Moje pytanie brzmi ; czy to szkodzi organizmowi czy nie jeśli sie zje przed uprawianiem S sportu. Pozdrawiam

Dzień dobry,

jedzenie bezpośrednio przed jakimkolwiek ćwiczeniem na pewno zmniejsza komfort podczas wysiłku oraz powoduje skupienie się organizmu na trawieniu.

Pozdrawiam serdecznie,
Ewelina Gumiela, mgr dietetyki

Witam,

jedzenie bezpośrednio przed treningiem zmniejsza jego efekty i komfort podczas biegania. Najlepiej po niewielkim i lekkostrawnym posiłku odczekac przynajmniej godzinkę.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk