Jedzenie w nocy i przez sen u 22-latki

Mam 22 lata i jem w nocy. Budzę się codziennie i muszę zjeść cokolwiek aby zasnąć. kolację jem o 20, a chodzę spać po 22. Nie mogę nad tym zapanować, czasem nawet nie pamiętam, że jadłam w nocy, jem przez sen. Jak mam to zwalczyć? Nawet jak najem się w nocy, rano budzę się głodna.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.:Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Możliwe są dwie przyczyny, albo w codziennej diecie dostarcza Pani organizmowi za mało energii i składników odżywczych, stąd też napady głodu, albo jest to związane z objadaniem o podłożu psychologicznym. Podaje Pani za mało informacji, aby mieć tutaj stuprocentową pewność. Radzimy skonsultować się ze specjalistą od zaburzeń odżywiania, jak i z dietetykiem, w celu poprowadzenia odpowiedniej terapii.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel 887 433 444

Witam Panią,

Napady głodu w nocy mogą być wynikiem nieprawidłowo zbilansowanej diety w dzień. Jeżeli dostarcza Pani zbyt mało składników odżywczych to organizm zaczyna sie ich domagać a Pani czuje apetyt i chęc podjadania. Należałoby bliżej przyjrzeć się Pani jadłospisowi.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk