Jem bardzo dużo - jak schudnąć?

Witam! Mam 16 lat, 172 cm wzrostu i ważę 57 kg. Jem bardzo dużo, moja aktywność fizyczna jest średnia. Pół roku temu podejmowałam próby odchudzania, jednak nie przynosiło to efektu. Głodówki psuły mój stan zdrowia gdyż pojawiały się omdlenia. Najbardziej chodzi mi o schudnięcie z nóg i płaski brzuch. Nie choruję na choroby przewlekłe. Proszę o pomoc !

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 19,32 i znajduje się blisko 25 percetyla. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie potrzebujesz się odchudzać. Głodówki tym bardziej są złym pomysłem, nie pomagają w prawidłowym chudnięciu jedynie przyczyniają się do utraty wody i zaburzeń funkcjonowania organizmu.

Postaraj się odżywiać zdrowo. Unikaj produktów typu fast-food, jedz regularnie (ok. 4-5 posiłków dziennie), nigdy nie zapominając o I i II śniadaniu.
Wybieraj produkty nisko przetworzone - ciemne pieczywo i grube kasze, mięso, ryby, jaja, surowe warzywa i owoce, nasiona roślin strączkowych, mleko i jego przetwory.

Badź też aktywna fizycznie. Postaraj się znaleźć ćwiczenia, które będą dla Ciebie odpowiednie. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam