Jest jakiś psychologiczny sposób, by oszukać mózg i nie sięgać po przekąski?

Jest jakiś psychologiczny sposób by oszukać mózg i nie sięgać przekąski?

Można taki proces zacząć od małych kroczków od sięgania po niezdrowe przekąski (chipsy, paluszki, cukierki itp) od zastąpienia ich pokrojonymi w słupki warzywami (marchew, ogórek, seler itp) do sięgania po orzechy, czy nasiona lub po owoce suszone. Należy jednak robić to jak najrzadziej, strać się w trudnych momentach wypijać kilka łyków wody z cytryną, czy miętą. Jeśli podjadanie bierze się np. z nudy to zająć się czymś czytaniem książek, może wyjściem na spacer, na basen, czy na siłownię.

Psychologiem nie jestem, ale podam Ci pare trików dietetycznych:
Żuj gumę (bez cukru) podczas gotowania, zakupów, czy po skończonym posiłku, aby uniknąć podjadania.

Jak już masz ochotę na „grzeszki” to wyciskaj sok z cytryny na tłuste jedzenie lub skrapiaj nim na przykład chipsy, powodować to będzie, że potrawy nie smakują już tak dobrze i zjada się ich mniej.

Podawaj potrawy na mniejszym talerzu, oszuka to oczy, i żołądek. Na widok dużej porcji zostanie do twojego mózgu wysłany sygnał, że masz dużo do zjedzenia.

Alternatywą dla słodyczy będą na pewno orzechy, słonecznik, czy pestki dyni. Dostarczą wiele cennych składników do naszego organizmu, min. witaminy z grupy B, czy niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu. Szybko sycą, ale nie jedz ich w nadmiernej ilości, bo zwiększą kaloryczność jadłospisu.

Nie wybieraj się na zakupy, gdy jesteś głodna/y, bo będzie Cię bardziej kusiło do kupna „niedozwolonych” produktów.

więcej trików znajdziesz tutaj: http://www.4slim.pl/porady-dietetyczne/39-porady-dietetyczne/78-triki-dietetyczne.html

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Witam,
Psychologiczny? Nie. Trzeba po prostu ustabilizować wydzielanie insuliny z trzustki!!! to ona (insulina), wolna, bezrobotna woła o pomoc, chce "coś" robić więc prosi o jedzenie. Zapanuj nad swoją trzustką a świat będzie wyglądał inaczej ;)
pozdrawiam i życzę powodzenia!