Jestem bardzo gruby - jak schudnąć?

Witam! Jestem bardzo gruby i brzydki, mam 16 lat!! i ważę ponad 90kg i wzrostu 174cm. Przez tłuszcz nie mogę nosić fajnych ciuchów. Nie mam powodzenia u dziewczyn. Robi mi się drugi podbródek. Pomocy!!! co mam robić żeby normalnie wyglądać. Błagam o pomoc!! Z góry dziękuję
16 LAT ponad rok temu

Witam.

Rzeczywiście Twoja masa ciała jest nadmierna, niemniej myślę, iż powinieneś się zastanowić, czy nie jest ona wynikiem kompleksów.

Nie akceptujesz swojego ciała i wyglądu, co być może próbujesz sobie zrekompensować "zajadając odczuwane negatywne emocje".

Myślę, iż bardzo pomogłaby Ci wizyta u dietetyka i psychologa (ten drugi pomoże uporać Ci się z myślami).

Przede wszystkim należy ustalić przyczynę problemu z masą ciała:
http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe
http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy
Powinieneś także skonsultować się z lekarzem, warto wykonać badania kontrolne.

Zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zrezygnuj w produktów takich jak:
ciasta
ciasteczka
chipsy
popcorn
słone przekąski (paluszki, orzeszki)
czekolady i batony
słodkie drożdżówki
fast-foody
słodzone napoje.
Zazwyczaj ciężko kontrolować ich ilość w diecie, a w dużej mierze mogą się one przyczyniać do przyrostu masy ciała.

Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie.
Dobrze, gdyby udało Ci się poświęcać więcej czasu na ruch.
Może miałbyś ochotę uczęszczać na zajęcia SKS (zyskałbyś nowych znajomych), basen, czy też do na siłownię?

Pozdrawiam