Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Błędy w dietach odchudzających

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa
67 poziom zaufania

Twoje BMI wynosi 26,4 i znajduje się na 97 percentylu. Wynik ten jest na granicy nadwagi i otyłości. Powinieneś więc zacząć stosować dietę odchudzającą, gdyż ważne jest to z punktu widzenia Twojego zdrowia i ogólnego samopoczucia.

Jednak proces ten jest powolny. Szybkie odchudzanie gwarantuje powrót do dawnej masy ciała, często z kilkoma kilogramami więcej. Dzieje się tak dlatego, że metabolizm nie zdąży się ,,przestawić" na mniejszą masę ciała oraz często restrykcyjne diety nie są tak bardzo przestrzegane w dalszych
etapach odchudzania.

Polecałabym udanie się do dietetyka, który określi inne czynniki sprzyjające otyłości, przeprowadzi wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz dokona niezbędnych pomiarów.

Twój jadłospis powinien zawierać produkty o niskim stopniu przetworzenia. Wyeliminuj słodycze, żywność typu fast-food, słodkie napoje gazowane, ciasta, ciasteczka, białe pieczywo, słone przekąski, w tym chipsy.

Spożywaj 5 małych, ale regularnych posiłków, zawsze zaczynając od I śniadania. Włącz do swojego menu surowe warzywa, mleko i produkty mleczne (bez dodatku cukru), razowe pieczywo, pełnoziarniste produkty zbożowe - kasze, makarony, chude mięso i ryby

Więcej informacji znajdziesz w artykułach:

http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym

http://portal.abczdrowie.pl/dieta-odchudzajaca-dla-dzieci

http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-z-nadwaga

Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy