Jestem chuda ale mam duży brzuch

Mam 15 lat i ważę 52kg . Mój wzrost wynosi 161cm a 80cm w talii . Co mogłabym zrobić by mieć płaski brzuch. Czy coś się da zrobić . Codziennie przechodzę około 3 kilometrów do z szkoły i z powrotem . Codziennie na śniadanie jem serek homogenizowany lub gratkę czekoladową Na drugie bułkę z wędlinką Na obiad miskę zupy albo ziemniaki z mięskiem i ogórkiem Podwieczorek Mandarynkę lub jabłko Kolacja bułka z szynką Piję codziennie 1 litr herbaty z cytryną Codziennie tańczę po kilka minut . Codziennie siedzę przy komputerze około 3 godziny Proszę o szybką odpowiedź

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 20,07 i znajduje się na 50 percentylu. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa.
Istnieje kilka błędów w Twoim żywieniu, które powinnaś poprawić. Unikaj tłustych serków homogenizowanych lub ze słodkimi dodatkami, a zamiast tego spożywaj na śniadanie płatki naturalne z mlekiem (owsiane/jęczmienne/żytnie). Produkty przez Ciebie wymienione zawierają dużo tłuszczu i cukru. Ponadto postaraj się zamienić białe pieczywo na ciemne - razowe/żytnie/graham.
Powinnaś także zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Zapisz się na dodatkowe zajęcia sportowe, tak aby ćwiczyć regularnie.

Ponadto unikaj produktów, które nie są wskazane w zdrowej diecie - słodyczy, chipsów, żywności typu fast-food, ciast, ciasteczek, słodkich gazowanych napojów, słonych przekąsek.

Pozdrawiam