Jestem dziewicą - czy mogę wykluczyć ciążę?

Witam!
Mam 19 lat, od kilku dni spóźnia mi się miesiączka, ale mam typowe objawy jak przed miesiączką, tzn. bolą mnie piersi i podbrzusze. Dodatkowo wspomnę, że w grudniu mój partner miał wtrysk na swój brzuch, ale niestety miałam trochę tego na ręce. W styczniu miałam normalną miesiączkę, czy muszę się martwić.
PS
Jestem dziewicą, więc ciąża jest chyba wykluczona.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jeżeli jest Pani dziewicą niekoniecznie musi oznaczać to, że nie może Pani zajść w ciąże.Są sytuacje w których może dojść do zapłodnienia bez penetracji.
Są to sytuacje kiedy dochodzi do wytrysku nasienia na przedsionek pochwy lub  w sytuacji gdy do pochwy zostaną wprowadzone palce na których znajduje sie nasienie.
Jednym słowem należy być bardzo ostrożnym również podczas pieszczot.

Bywają również sytuacje kiedy w pierwszym okresie ciąży pojawiają się krwawienia,plamienia .Nie są one takie same jak krwawienie miesięczne ale mogą zostać tak przez pacjentkę zinterpretowane.

Polecam wykonanie testu ciążowego by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiam!