Jestem gruba i mam dużą pupę. Co mam zrobić, aby wyglądać normalnie?

Hej, mam na imię Daria, mam 14 lat, ważę 55 kg przy wzroście 159 cm. i potrzebuje pomocy. Każdy mówi mi, że jestem troche za gruba i mam wielką pupę, jest mi przykro słyszeć takie uwagi. Mam figurę klepsydry i moja pupa jest ''duza''. Próbuję ją zakrywać na różne sposoby, ale mi to nie wychodzi. Nawet moi bliscy mnie krytykują. Chciałabym troche schudnąć, bo mi na tym też zależy, ale wtedy może by moje pośladki też troche się ''zmniejszyły''. Dwa lata temu schudłam 10 kg, nawet nie zauważyłam kiedy, ale po 2 miesiącach i tak wszystko wróciło do normy. Nie stosowałam nigdy żadnych diet, ani nic w tym stylu, ćwiczę w domu po godzinie, ale to nic nie pomaga. Co mam zrobić???

Witam!

Według siatek, na których sprawdza się parametry masy ciała dzieci i młodzieży, masz lekką nadwagę - ok. 4 kg. Niestety, nie ma diet redukujących tkankę tłuszczową w konkretnych partiach ciała. Jedyne co możesz zrobić, to jak najwięcej się ruszać i regularnie się odżywiać. Jedz 5 posiłków dziennie o stałych porach. Dzięki temu nie będziesz głodna, a Twoja przemiana materii stanie się szybsza. Nie ma po co stosować żadnych diet odchudzających, bo nie masz problemów z dużą nadwagą, a w tym wieku odchudzanie się nie jest wskazane. Nie przejmuj sie tym, co mówią inni. Jeszcze rośniesz, a Twój organizm się rozwija. Za 3 lata może okazać sie, że masz zupełnie inną figurę. Nie eksperymentuj z dietami, bo zbyt drastyczne próby odchudzania się mogą Ci zaszkodzić - pamiętaj, że ciagle przecież rośniesz. Zacznij biegać lub uprawiać sport na świeżym powietrzu. To poprawi Twoja figurę i samopoczucie.