Jestem na diecie i ćwiczę. Dlaczego nie chudnę?

1.Podaj swoją masę ciała, wiek, płeć, tryb życia oraz stopień aktywności fizycznej. 64,4kg, 29 lat, kobieta, praca siedząca, ćwiczenia fizyczne 3 - 4 w tygodniu (siłownia, step aerobic, tbc, abt, ok 1,5h) 2.Czy wcześniej podejmowałeś/aś próby odchudzania się? Jakie diety stosowałeś/aś? tak, żadnej konkretnej, po prostu zmniejszyłam ilość kalorii, usunęłam słodycze   3.Czy w Twojej rodzinie występuje otyłość lub nadwaga? tak, u ojca 4.Czy byłeś/aś u lekarza, aby wykluczyć chorobowe przyczyn wystąpienia otyłości? nie, nie jestem otyła 5.Podaj swój przykładowy jadłospis (najlepiej dwudniowy 1 dzień powszedni, 1 dzień z weekendu wraz z rodzajem posiłku, godziną, napojami oraz wielkością porcji). 7:30 Musli z mlekiem i migdałami / serek wiejski z pomidorem i pumpernikiel (1 kromka) 10:00 jogurt/ serek wiejski light / jabłko / banan 12:00 kasza gryczana z jajkiem sadzonym + jakieś warzywa / kurczak pieczony (pierś), ryż, warzywa duszone 14:30 banan / 2 mandarynki 17:30 omlet z groszkiem zielonym / sałatka z tuńczyka (sałata pekińska, kukurydza, cebulka) 6.Czy chorujesz na choroby przewlekłe? nie Moje pytanie: Od stycznia jestem na diecie 1000kcal i wtedy ważyłam 70kg. Teraz ważę 64,4kg i od 3 - 4 tygodni waga stoi. Nie wiem co robić, gdyż ćwiczę i jem zgodnie z dieta. Co dalej? Wiem, że to może być okres przestoju, ale ile on potrwa, ile powinnam ćwiczyć, czy coś zmienić w diecie? Pozdrawiam Malgorzata
ponad rok temu

Witam,

Brakuje mi jeszcze informacji o Pani wzroście, abym znała stosunek masy ciała do wzrostu.
Prawdopodobnie przyczyną zastoju masy ciała jest fakt, iż organizm obniżył tempo przemiany materii, przez co trudniej jest schudnąć.
Może to potrwać nawet kilka tygodni.
Ważne, aby się Pani nie łamała i nie zajadała chwilowych "niepowodzeń".
Być może stosuje Pani jakieś leki, które powodują przyrost masy ciała, lub spożywa Pani duże ilości produktów obfitujących w sód, co powoduje wystąpienie obrzęków.
Pisała Pani o treningach.
Inną przyczyną zastoju masy ciała (pozornego) mogą być właśnie intensywne i częste ćwiczenia.
Treningi doprowadzają do rozwoju tkanki mięśniowej, która jest cięższa od tkanki tłuszczowej, dlatego może to dawać pozorny obraz zastoju, lub wręcz przyrostu masy ciała.

Pozdrawiam

P.S
1000 kcal, to bardzo niewiele.
Raczej nie polecam diet o kaloryczności poniżej 1400 kcal.