Jestem samotny, szukam dziewczyny... Czemu nic mi nie wychodzi w życiu?

Od pewnego czasu podobała mi się dziewczyna, oczywiście znalazłem pretekst jak zagadać, zaprosiłem ją na studniówkę, utrzymywałem z nią kontakt przed studniówką, pisaliśmy ze sobą, podobał mi się jej tok myślenia i w ogóle. Po studniówce powiedziałem, co czuję, że mi zależy itp., itd., ale niestety zostałem odrzucony, bardzo boli mnie to i miałem złe myśli... Nie mogę patrzeć na pary, nie dam rady, bo jestem sam, nie mam nikogo i strasznie źle mi z tym jest. Myślę, że zabraknie mi czasu, żeby znaleźć tę drugą połówkę. Myślę, że gdybym miał dziewczynę, moje życie nabrałoby sensu, koloru, byłbym zupełnie innym człowiekiem. Nie wiem, co robić, nie wiem jak zapomnieć o niej, nie wiem, jak poznać nową dziewczynę, jak poderwać. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witaj!

Wydaje mi się, że wysłałeś już podobne pytanie, na które udzieliłam odpowiedzi.

Zastanawiam się, dlaczego za miarę szczęścia uważasz związek z dziewczyną. Dlaczego brak drugiej połówki uznajesz za całkowity brak sukcesów w życiu? Piszesz, że nic Ci w życiu nie wychodzi. Czy poza brakiem dziewczyny znajdujesz jakieś inne fakty, które potwierdzą powyższą tezę? Zastanów się, proszę, nad tym.

Zgadzam się, że pięknie jest dzielić życie z drugą osobą. Jednak sam fakt bycia w związku nie zmieni Twojego życia. Twoje życie może być kolorowe, również zanim znajdziesz tę jedyną ukochaną. Sugerowałabym, abyś zaangażował się we własny rozwój - nauka, sport, hobby? Wyznacz sobie w życiu cel i zmierzaj do niego małymi kroczkami, ale staraj się odrzucać myślenie zero-jedynkowe, czyli wszystko albo nic. Jestem przekonana, że prędzej czy później znajdziesz swoją miłość. Jednak, tak jak napisałam w poprzedniej odpowiedzi, na prawdziwy klejnot trzeba czasem poczekać lub o niego powalczyć. Popatrz na swoją przyszłość jak na wyzwanie, jak na otwarty horyzont. Najciekawszy etap Twojego życia dopiero się zaczyna. Dopiero rozpoczynasz prawdziwą przygodę. Głowa do góry!