Jestem w 12 tygodniu ciąży, moja grupa krwi to 0 RhD ujemny. Czy może powstać konflikt z jakąś inną grupą krwi?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Może powstać konflikt serologiczny, jeśli mąż ma krew grupy Rh+ (czyli D+). W takim wypadku powinna dostać Pani zastrzyk z immunoglobuliny antyD przy porodzie, tak by uchronić dzieci z kolejnych ciąż przed konfliktem serologicznym.

Pozdrawiam serdecznie!