Jestem w ciąży czy też nie?

Witam po raz drugi.
Wiem, nie podałam pewnych informacji. W listopadzie (17) dostałam okres, a to stało się 18 grudnia, gdzie jeszcze nie miałam miesiączki, a powinnam ją mieć. ;( Jestem 17-latką. Mój chłopak miał wytrysk, a potem pieścił mnie palcami. Zakładając, że mógł mieć spermę na ręce, to czy mogło dojść do zapłodnienia? Jakie jest prawdopodobieństwo?

Chciałam też dodać, że leżeliśmy koło siebie bez ubrań, tyle że nie doszło stosunku. Mam dość nieregularny okres, we wrześniu tego roku dostałam 16, w październiku - 19, natomiast w listopadzie - 17. Okres trwa u mnie 5 dni. Chcę dodać, że byłam przeziębiona ostatnio, no i strasznie się denerwuję tą całą sytuacją.
Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Szansa na zapłodnienie w Pani przypadku jest zaniedbywalna. Proszę się nie niepokoić i spokojnie oczekiwać na miesiączkę. Pojedyncze nieregularności w cyklu menstruacyjnym są normalnym zjawiskiem, szczególnie w tak młodym wieku.

Pozdrawiam serdecznie!