Jestem w ciąży i co dalej?

Witam,
moje wątpliwości się rozwiały. Jestem w ciąży, ginekolog nic na monitorze nie widziała. Test ciążowy pokazał, widocznie było za wcześnie. Kiedy teraz powinnam udać się do lekarza? A no biorę mało dawkę **** (lek stosowany w niedoczynności tarczycy) może do endokrynologa ginekologa powinnam iść?

Proszę o odpowiedź. Dziękuję

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Gratuluję ciąży! Powinna Pani udać się na wizytę do lekarza ginekologa, który będzie prowadził Pani ciążę, już w najbliższym czasie. Uwidocznienie pęcherzyka ciążowego w jamie macicy powinno być możliwe już ok. 5 tygodnia ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jeszcze ważniejsze od USG będzie jednak skierowanie Pani na badania stężenia hormonów tarczycy (TSH i fT4). Zapotrzebowanie na leki w ciąży u kobiet z niedoczynnością tarczycy najczęściej nie zmienia się. Ewentualną zmianę dawkowania ustalić powinien Pani lekarz prowadzący, na podstawie wyników badania krwi. Jeśli będzie miał wątpliwości, skieruje Panią do endokrynologa.
Pozdrawiam serdecznie!