Jestem wegetarianką. Czy moje objawy świadczą o anemii?

Częste bóle głowy, skurcze, bóle i drgania mięsni, brak miesiączki. Męczę się przy samym wychodzeniu po schodach, bolą mnie nogi. Mam wysuszoną skórę i włosy strasznie mi wypadają. Cały czas czuje się zmęczona i senna, zdarzają mi się zawroty głowy. Podejrzewam, ze to moze być anemia, bo przez ostatni okres piłam dużo kawy i trochę mało jadłam. Poza tym od roku jestem wegetarianką i to mogą być skutki źle zbilansowanej diety. Mam 17 lat. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Na podstawie tak krótkiego opisu nie możliwe jest postawienie  rozpoznania choroby. Zgłaszane przez Ciebie dolegliwości mogą występować w wielu jednostkach chorobowych np. psychogennych zaburzeniach odżywiania (jeżeli objawom towarzyszy duża celowa utrata wagi), zaburzeniach hormonalnych. Symptomem szczególnie niepokojącym jest wtórny brak miesiączki, wymaga on  pilnej diagnostyki. W związku z tym zalecałbym konsultację z ginekologiem i endokrynologiem.