Jeszcze raz - grzybica czy coś poważniejszego?

Witam ponownie! Moje pytanie to kontynuacja wątku "Grzybica, czy niestety coś poważniejszego?". Wybrałem się do dermatologa, przepisał mi N... doustnie i T... do smarowania żołędzi, ale po tygodniu czasu prawie nie ma poprawy. Co prawda żołądź wygląda lepiej, ale rano dalej jest zaczerwieniony i czuję lekki świąd. Posmaruję maścią, to da się przeżyć. Bardziej zaczerwieniona jest okolica ujścia cewki, która cały czas ociera o bieliznę, bo jak zaznaczałem wcześniej, napletek nie zakrywa mi całej żołędzi. Sam nie wiem, czy czekać dalej i brać te tabletki, czy iść znów do dermatologa, skonsultować to? Jeden z forumowiczów napisał mi, że miał podobne objawy i też ponad 2 miesiące walczył, aż w końcu zastosował F... 100 plus maść na literę "T" (być może nazwę przekręciłem) i po tygodniu miał spokój. Już nawet współżył z żoną i podobno w porządku. Ja ostatnio próbowałem delikatnej masturbacji, żeby zobaczyć, co się będzie działo. Generalnie możliwe jest uprawianie seksu, ale żołądź jest potem cała czerwona, czuję wzmożony świąd i dobrą godzinę dochodzi do siebie. Proszę o radę i pomoc. Ze względu na zalecenia, nie mogłem napisać nazw leków pełnych i nie wiem, czy jest możliwe domyślenie, o co mi chodziło. Z góry dziękuję. Załamany...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Leczenie grzybicy nie jest, niestety, proste i może trochę trwać... I tak leczenie drożdżycy błon śluzowych nie trwa tak długo jak grzybicy paznokci (pół roku...). Proszę poczekać jeszcze jakiś tydzień, dwa, "dać szansę" przepisanej kuracji... W razie braku poprawy, rzeczywiście może Pan udać się ponownie do lekarza i poprosić o zmianę kuracji. Lek na N., który Panu przepisano jest odpowiedni do leczenia grzybicy prącia, choć prawdą jest, że lek na F. (opisany na forum) jest "silniejszy". Jednak czas leczenia w przypadku obu tych leków wynosi średnio około 20 dni (7-30)! Tak więc proszę uzbroić się w cierpliwość.

Pozdrawiam!