Już brak mi motywacji ...

Więc tak zaczynałam z wagą 57 kg lat 15, wzrost 167 no i się odchudzałam, ale bardziej głodziłam i zeszłam do wagi 55 kg. No ale teraz przytyłam i znów jest 57 kg . U mnie nie da się odchudzić racjonalnie, bo mama krzyczy, że wyglądam dobrze i że mi odbija, lecz na serio ja chcę ważyć 49 kg. Mam nawet bloga o tematyce anoreksji, tylko jakoś nadal go prowadzę i lubię go. Nie jem słodyczy, piję 2 l wody dziennie, ćwiczę 45 min na w-f i jeszcze 20 min różnych ćwiczeń. Niestety mieszkam na wsi. Rano zjem płatki Fitness, potem jabłko, stołówka, w domu jogurt herbata np. i bułkę z serem żółtym. Potem ćwiczę o i zjem jeszcze 3 jabłka, jak jestem głodna, a na kolacje jogurt, To mój taki codzienny dzień, bo tak to się głodziłam praktycznie, ale mam długie włosy to się boję też, że jak nie będę brała witaminy, to że mi wypadną. Tak mnie nastraszyła jedna dziewczyna anorektyczka. Może mnie Pan / Pani podniesie na duchu, doradzi coś, bo ja już siły nie mam . Pozdrawiam ciepło
ponad rok temu

Witam ciepło,

Twoje BMI wynosi 20,5.
Masz idealną masę ciała (w odniesieniu do siatek centylowych).
Nie musisz się odchudzać.
Zasady prawidłowego żywienia (rekomendacje IŻŻ) znajdziesz pod adresem:
 http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci

W Twoim  przypadku istotne jest spożywanie urozmaiconej żywności, co ma przyczynić się do realizacji zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Pozdrawiam

P.S
Jeżeli zauważasz u siebie obsesyjne myśli dotyczące jedzenia, być może warto porozmawiać o tym problemie z psychologiem (np. szkolnym)?
Taka osoba na pewno pomoże uporać Ci się z problemem.