Już sama nie wiem… Jak mam normalnie żyć?

Mam na imię Kinga, mam 22 lata i mam pewien problem: ciągle jestem jakaś nerwowa, mam ostatnio jakieś dziwne objawy -  zgagę, mdłości, mam super przemianę materii i tyję - myślałam, że jestem w ciąży, ale zrobiłam test i nie jestem. Mój mąż ciągle narzeka na mnie, bo ja ciągle albo krytykuję siebie, albo jego. Jest to dosyć irytujące, bo najpierw go krytykuję, potem zaczynamy sie kłócić, a potem ja płaczę i wmawiam mu, że on mnie nie kocha, że jestem brzydka i w ogóle… Już mnie to męczy, bo bardzo go kocham. Ciągle jestem zadrosna. Niech mi ktoś pomoże! Ciągle się o coś obwiniam, krytykuję - nie da się już z tym żyć! Pozdrawiam.

Witaj Kingo!

Jeśli ten stan zwiększonego napięcia trwa od jakiegoś czasu, to na początku należałoby się zastanowić, od kiedy i co mogło go spowodować. Gdy do tego dojdziesz, to należałoby zacząć od wprowadzania zmian. Czasami jest tak, że zwykłe zmęczenie, może rownież obniżać nasz nastrój i powodować większą nerwowośc, drażliwość.

Istotne jest również zadbanie o swój sen, właściwa ilośc i jakość snu jest bardzo istotna. Jeśli wstajesz rano zmęczona, to to skutkuje m.in. większą nerwowością. Natomiast zazdrość, negatywne myśli na swój temat, świadczą już o zaniżonej samoocenie i niskim poczuciu własnej wartości.

Być może coś się stało w Waszym związku, skoro tak często dochodzi w nim do kłótni. Spróbuj znaleźć czas dla siebie, zadbaj o siebie, idź do kosmetyczki, fryzjera, spraw sobie jakąś przyjemność i naucz się odpoczywać, zgodnie ze swoim temperamentem. Myślę, że dobrze byłoby, abyś skorzystała również z pomocy psychologa. Być może podłoże Twoich problemów leży gdzieś indziej. Praca nad zmianą zawsze jest możliwa. Ważna jest motywacja, a z tego, co widzę, to ją masz. Więc do dzieła;-)

Pozdrawiam serdecznie!