Kaligynefobia u 21-latki

Mam 21 lat, jestem, niestety, płci żeńskiej. Mam kaligynefobię. Oprócz tego od przedszkola nie chodzę w sukienkach, nie noszę biżuterii, długich włosów. Myśl o tym, że mogę wyglądać jak kobieta mnie przeraża. Gdzie zwrócić się po pomoc? Jaka może być tego przyczyna?

Witam. Polecam Pani podjęcie pracy terapeutycznej u doświadczonego psychologa - psychoterapeuty. Ważne, by miał on co najmniej ukończone 4 - letnie szkolenie w zakresie psychoterapii. Korzystnie, by posiadał certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego lub Psychiatrycznego. Moim zdaniem powinna Pani podjąć terapię w ujęciu psychodynamicznym lub analitycznym, gdyż w tych właśnie ujęciach jest prowadzona intensywna praca sięgająca do przyczyn opisywanych przez Panią przeżyć. Cel pracy terapeutycznej określony by został podczas konsultacji u specjalisty. Małgorzata Danielewicz