Kaloryczne jedzenie a odchudzanie

Mam 13 lat, wzrost ok. 153 cm i wagę ok. 60 kg. Bardzo mi się nie podoba moja nadwaga. Często starałam się podejmować próby, aby wziąć się za jakąś dietę, lecz nie mam silnej woli. U mnie w rodzinie nikt nie jest gruby tylko ja jestem taka pulchna. Nie choruję i jestem zdrowa, nie chodzę do lekarza z powodu wagi. Mój jadłospis wygląda tak: śniadanie - kanapka lub tost z serem, herbata; obiad: schabowy, ziemniaki, buraki; kolacja: 2 tosty z szynką i z serem. Mam spory brzuch, grube uda i nie wiem co zrobić, żeby schudnąć. Proszę o pomoc!!!

Witam,

Prosiłabym Cię o udanie się do lekarza i dietetyka. Poproś rodziców o wspólną wizytę. Zmiany w sposobie przygotowywania posiłków są ważne, lecz wymagają zaangażowania i edukacji osoby, która jest odpowiedzialna za gotowanie w waszym domu. Warto także przebadać się i sprawdzić, czy Twój organizm funkcjonuje prawidłowo. Ruszaj się jak najczęściej.

Możesz skorzystać z propozycji ćwiczeń prezentowanych na łamach serwisu: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia, niemniej polecana jest asysta osoby dorosłej, która sprawdzi, czy wykonujesz je prawidłowo. Nie rezygnuj z zajęć W-F (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań). Warto także zainteresować się zajęciami typu SKS.

Pozdrawiam