Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kamica żółciowa a usunięcie pęcherzyka żółciowego

Witam, Cierpię na kamicę żółciową. Jedynym proponowanym mi leczeniem jest usunięcie pęcherzyka. Dlaczego usuwa się cały pęcherzyk, a nie same kamienie? Czytałem, że kiedyś w stanach usuwano same kamienie. Dlaczego teraz tego się nie robi? Nie chcę odpowiedzi typu "nie usuwa się samych kamieni, bo z czasem wracają" bo jeżeli ktoś ma skłonności do tworzenia kamieni, po usunięciu pęcherzyka i tak będą się tworzyć, tyle że w drogach żółciowych.Dlaczego lekarz nie przedstawia innych opcji pacjentom?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie chorób wątroby

Wątroba ma za zadanie oczyszczać nasz organizm z toksyn. Jeśli zaburzona jest jej praca, wówczas cierpi na tym cały organizm. Dlatego ważne jest szybkie wykrycie problemu. Obejrzyj film i dowiedz się, jak zdiagnozować choroby wątroby.

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Kamica żółciowa związana jest zarówno z dietą jak i z wrodzonymi predyspozycjami pacjenta do tworzenia złogów w pęcherzyku żółciowym.
Usunięcie jedynie złogów wytworzonych, nie zapobiega tworzeniu się następnych. Drobne kamienie żółciowe mogą zablokować wydzielanie żółci , a w konsekwencji ostre zapalenie trzustki.
Jedyną metodą w przypadku objawowej kamicy pęcherzyka żółciowego, która zapobiega występowaniu kolki żółciowej, jak i jej powikłań, jest właśnie usunięcie pęcherzyka żółciowego.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy