Kamica żółciowa a wskazania do leczenia

mam pytanie dowiedziałam się niedawno że mam kamieni na woreczku żółciowym a dokładnie pęcherzyk żółciowy cienkościenny zawierający liczne różnej wielkości złogi PZW nieposzerzony czy musze iść na zabieg czy można te kamienie rozkruszyć lekami

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do chirurga. Takie rozwiązanie jest najczęsciej stosowane, choć można wypróbować także inne alternatywne metody.