Kamienie migdałkowe i śluz w gardle jako przyczyna nieświeżego oddechu

Mam kamienie migdalowe oraz sluz w gardle czy to przyczyna nieswiezego oddechu? Czy jak usunę migdaly kamienie nie zaczną się pojawiać niżej w gardle?

Treść zalegająca w kryptach migdałków jest częstym źródłem nieprzyjemnego oddechu. Po usunięciu migdałków podniebiennych nie ma możliwości aby tego typu złogi gromadziły się w innym miejscu w obrębie błony śluzowej gardła.