Kamienie w pęcherzyku żółciowym po porodzie

Bardzo proszę o poradę. Zaraz po porodzie stwierdzono u mnie kamienie w pęcherzyku żółciowym i kamienie w przewodzie. Miałam bardzo wysokie próby watrobowe ponad 1200.Jestem po zabiegu ECPW następnie w trybie pilnym miałam usunąć pęcherzyk żółciowy. I zgłosić się do kontynuacji leczenia endoskopowego. Obecnie mam 6miesieczne dziecko i 4latka. Badanie rezonansu wykazało w lewym przewodzie wątrobowym zlog o średnicy 7mm i 6mm i w PWW zlogi do 7mm.Czeka mnie zabieg usunięcia pęcherza żółciowego mam pytanie czy byłaby możliwość usunięcia pęcherza i od razu kamieni z przewodu. Mam małe dzieci i nie chciałbym gdyby to było możliwe od razu pozbyć się kamieni.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. W większości przypadków wykonuje się te zabiegi równoczasowo. Przed operacja proszę zapytać chirurga jak będzie dokładnie wyglądał zabieg.