Kanałowe leczenie zęba i problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym

Potrzebuje pomocy. Nie mieszkam w Polsce. Mialam leczony kanalowo zab nr 7 na dole. Za kazdym razem dostawalam znieczulenie i blokade. Ostatni raz 30.09. Zab jest nie skonczony bo ja od tego momentu nie moge otworzyc mojej szczeki tj. na mniej niz 1 cm. Wyslali mnie do chirurga szczekowego i on po zrobieniu zdjecia rentg. na ktorym wszystko jest ok. Stwierdzil ze mam krwotok w miesniu policzkowym i mam specjalnymi patyczkami na sile cwiczyc rozciaganie szczeki. Czy tak zostanie ? Co mam robic?

Witam. Proszę rozgrzewać tą okolicę przed ćwiczeniami np. Lampą sollux (dostępna w marketach) ok 10 minut lub stosować ciepłe kompresy. Ja polecam do ćwiczeń korek po winie. Zastosowałbym środki przeciwzapalne np. Ibuprofen, maści przeciwzapalne i rozgrzewające na skórę policzka i stawu skroniowo-żuchwowego. Ćwiczenia przynajmniej 2 razy dziennie. Brak ćwiczeń może spowodować trwały przykurcz mięśni i konieczność operacji. Powodzenia i proszę ćwiczyć.