Kapturek dziąsłowy a ból zęba, gardła i ucha

Witam, Na dolnej ósemce mam tzw kapturek dziąsłowy. Ostatnio zaczął mnie boleć, do tego doszedł ból gardła i ucha po ten samej stronie. Czy muszę od razu udać się do chirurga na usunięcie tego i to pomoże? Czy interwencja chirurga może jeszcze poczekać, a wystarczy jak udam się do lekarza po antybiotyk ? Dodam że leki dostępne bez recepty nie pomogły (żele, płukanki, tabletki)

Prawdopodobnie wycięcie kaptura dziąsłowego 8 nie rozwiąże problemu jeśli są tak silne dolegliwości. Będzie konieczne usunięcie tego zęba. Trzeba jednak najpierw wykonać dokładną diagnostykę RTG lub TK.

W takiej kieszonce zalegają resztki pokarmowe które się psują, powodują zapalenie i w konsekwencji ból.Dlatego najlepiej jest wszystko stamtąd wypłukać.Zwykłe płukanie jamy ustnej może nie wystarczyć, najlepiej zrobić to w gabinecie ( jednak trzeba to często powtarzać), albo w domu np irygatorem.Oczywiście całkowicie rozwiąże sprawę wycięcie kaptura.Antybiotyk zadziała tylko na chwilę

Antybiotyk raczej nie pomoże. Trzeba zgłosić się do chirurga stomatologicznego. Niekoniecznie od razu do usunięcia ósemki. Usunięcie ósemki jest najlepszym sposobem pozbycia się takich dolegliwości raz na zawsze. Czasami wykonuje się zabiegi na dziąśle, nie usuwając ósemki, ale zazwyczaj ich działanie jest tylko tymczasowe.

Lek. dent. Piotr PuchaĹa

Konieczne usunięcie kapturka. Zaoszczędzi bólu i pieniędzy w przyszłości.

Witam!
Pytanie,czy Pani gorączkuje i czy taki duży stan zapalny miał miejsce już wcześniej,bo jeśli tak,to lepiej umówić się na wizytę do chirurga.Jeśli to zdarza się po raz pierwszy,można udać się do dentysty,który obejrzy to miejsce i przepisze jakiś konkretny lek! W przyszłości,jeśli sytuacja będzie się powtarzać,należy rozważyć usunięcie zęba...Pozdrawiam.