Karate - ćwiczenia boso, a zagrożenie grzybicą

Witam. Od kilku tygodni uczęszczam na treningi karate. Ćwiczenia odbywają się na bosaka. Miałem kiedyś problem z grzybicą (aktualnie jest wszystko OK) i chciałbym uniknąć powtórki. Jak należy dbać o stopy w takim przypadku i czy są jakieś środki, które należy stosować profilaktycznie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam!

Aby uniknąć grzybicy może Pan zaopatrzyć się w profilaktyczne preparaty przeciwgrzybicze - np. w formie aerozolu. Może je Pan zakupić w aptece. Warto je stosować po każdym treningu. Poza tym należy dbać o dobry stan skóry stóp, tak, aby nie były łatwym celem dla grzybów. Skóra nie może być ani zbyt przesuszona, ani zbyt mokra (jeśli ma Pan kłopoty z nadmierną potliwością stóp, to należy stosować dezodorant do stóp lub zasypki przeciwpotne dostępne w aptece). Odpowiednie, przewiewne obuwie oraz skarpetki z naturalnych materiałów także pomogą utrzymać prawidłowy stan skóry stóp.

Pozdrawiam!