Kardiomiopatia rozstrzeniowa, otyłość olbrzymia, astma oraz wysięki wody

Krdiomiopatia rozstrzeniowa,otyłość olbrzymia,astma oraz ogromny problem z zatrzymaiem wody i bardzo ogromne wysięki wody w okolicy kości piszczelowej.Szukam pomocy dla mojego 30 letniego syna , porady spejalistow jak żyć i funkcjonować oraz zminimalizować wysięki z nóg / w ciągu godziny spodnie mokre /.Błagam o pomoc .Małgorzata

Pani Małgorzato, radziłabym udać się do najbliższej poradni dietetycznej. Tam dietetyk pozna dokładnie problemy zdrowotne syna, zrobi wywiad dietetyczny, na podstawie którego ułoży dostosowany do jego trybu życia i chorób jadłospis. Oczywiście, są ogólne zasady żywieniowe, które mogą pomóc w zrzuceniu wagi i powrocie do zdrowia. Są to: regularność posiłków (4-5 w ciągu dnia o stałych godzinach) i niepodjadanie między nimi, picie około 1,5-2 l. wody dziennie, powolne jedzenie i przeżuwanie pokarmu, unikanie soli i cukru, aktywność fizyczna dostosowana do własnych możliwości, ograniczenie alkoholu, nikotyny i kofeiny, dieta oparta o produkty o małej zawartości tłuszczu, warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste oraz nabiał i chude mięsa. Pozdrawiam serdecznie. Iwona Mielcarek, dietetykpoznan.pl

Witam,

Podobnie jak pisałam w Pani wcześniejszym pytaniu przypadek Pani syna wymaga konsultacji u dietetyka klinicznego. Być może opisane przez Panią problemy leżą w kwestii nieodpowiednich dawek lekarstw lub dodatkowego schorzenia, o którym jeszcze nie wiadomo. Jeżeli problem dotyczyłby mojej osoby, to na pewno konsultowałabym swój problem u różnych specjalistów.

Napewno w lekach kardiologicznych ma lek odwadniający i jezeli pije w nadmiarze to niweczy działanie tych leków i tylko będzie gorzej. Proszę sprawdzić poziom glukozy - może przy tym wszytskim ma cukrzycę. Jezeli syn nie weźmie się za siebie to tylko będzie gorzej. Trzeba było szukać pomocy gdy syn był chudszy. Teraz nie będzie łatwo . Jest ośrodek operujący żołądek celem leczenia otyłości, ale wydaje mi się,ze syn nie zakwalifikuje sie do takiego leczenia. Proszę niech na początek pije zwykłą wodę NIEGAZOWANĄ małymi łyczkami.