Karmelowe upławy - czy coś nie działa jak powinno?

Mam 19 lat i od 4 dni mam upławy koloru karmelowego. Ostatnio mam nieregularne miesiączki, wahające się nawet od 24 do 38 dni. Jeszcze nigdy nie doszło do stusunku między mną a moim chłopakiem, ale uprawialiśmy petting. Po ostatnim razie, gdy poszlam do toalety, zobaczylam krew. Następnego dnia pojawila się ta wydzielina. Nie wiem co myśleć: może w jakiś dziwny sposób zaszłam w ciążę? W każdym razie coś tu nie działa...

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy tego typu zbliżeniach jest praktycznie zerowe, jeśli nie dochodzi do przeniesienia nasienia do pochwy (np. na palcach). Nieregularne miesiączki i plamienia wskazują jednak raczej na wystąpowanie u Pani jakiegoś rodzaju zaburzeń hormonalnych. Plamienia mogą również być wywołane przyczynami organicznymi, tj. nadżerka szyjki macicy, mięśniaki lub polip. Radzę Pani udać się do ginekologa, który zbada Panią i zleci odpowiednie badania hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!