Karmienie dziecka a jego zasypianie

Witam mam 6 miesiecznego synka i jest z nim problem mianowicie taki ze gdy klade go spac po południu to pospi pól godz i musze go przystawic do piersi by spał z 2 godz pomimo tego iz wczesniej zjadl butelke w nocy spi ze mna ale rano potrafi spac godz i nie budzi sie a po południu zawsze tak jest .Czemu tak sie dzieje czzy zacznie sam zasypiac nie budzac sie

Milena Lubowicz

Takie zachowanie dziecka najprawdopodobniej nie jest związane z głodem, bo jak Pani mówi wcześniej jadło, a z potrzebą bliskości. Dziecko śpiąc z Panią jest na pewno mocno zżyte z Panią i pewnie po prostu szuka kontaktu. Nie ma powodów do niepokoju. Żeby dziecko zaczęło samo zasypiać należy je tego nauczyć. Odkładać do łóżeczka, nie wyciągać, można spróbować innych metod uspokojenia zamiast podawania piersi- podać smoczek, pośpiewać, pogłaskać. Oczywiście nie na każde dziecko i nie od razu to zadziała.
Pozdrawiam