Karmienie niemowlęcia mlekiem odciągniętym

Mój synek waży około 4 kg i jest karmiony piersią na rzadanie. Niestety od tego tygodnia musi iść dwa dni do niani. Rozpoczęłam odciagnie mleka aby przygotować posiłki poza domem. Ile mleka powinna podawać niania na jeden posiłek. Aktualnie maluszek je co 1.5 - 2 godziny przez około 10-15 minut. dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Milena Lubowicz

Nie podaje Pani w jakim wieku jest dziecko. Proponuję sięgnąć po schemat karmienia niemowląt mlekiem modyfikowanym, tam jest podane ile średnio wypija niemowlę w którym miesiącu. Oczywiście są to tylko wartości przykładowe, mające dać pojęcie ile tego mleka przygotować. Pani dziecko może chcieć jeść częściej, bo do takiego trybu jest przyzwyczajone, a wypijać na raz mniej. Proszę się tym nie przejmować, tylko uczulić opiekunkę jakie sygnały daje dziecko gdy jest głodne, a jakie gdy już jest najedzone.
Pozdrawiam