Karmienie piersią a tabletki antykoncepcyjne

Mam pytanie, gdyż karmię piersią już 13 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne- **** (ustny preparat antykoncepcyjny jednoskładnikowy). Co jakiś czas pobolewa mnie prawy jajnik-odczuwam kłucie, wczoraj też tak miałam, a dzisiaj zauważyłam, że mam brązowe upławy.

Co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli rozpoczęła Pani przyjmowanie preparatu dopiero niedawno, to możliwe że plamienie jest jego efektem ubocznym. Środek ten może również sprzyjać powstawaniu torbieli jajnika, które czasem objawiają się bólem- konieczne będzie badanie ginekologiczne, aby to potwierdzić lub wykluczyć.
Pozdrawiam serdecznie!