Karmienie piersią a wielokrotne jajeczkowanie w cyklu
dzien dobry, jestem mamą karmiąca 10. miesieczna córeczkę. Moje cykle są wydłuzone (ok. 35 dni, pierwsza miesiączka po 2. miesiacach od porodu). W 11 dniu cyklu miałam stosunek bez zabezpieczenia. Po 4 dniach udałam się do lekarza na usg - okreslono, że nie doszło jeszcze do owulacji (widoczny pęcherzyk). Jakie jest prawdopodobieństwo, że wcześniej mogło dojść do uwolnienia innej komórki? Czy karmienie piersią ma wpływ na zwielokrotnione jajeczkowanie w cyklu?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Szansa na ciążę oczywiście istnieje, choć jest bardzo mała gdyż kobieta w połogu zwykle ma mechanizmy zabezpieczające przed ciążą. Wynika to z gry hormonalnej.