Karmienie piersią? Czy powinnam?

Witam, jestem mamą dwuletniej córeczki, za 2 miesiące urodzi nam się syn. Mam jakieś dziwne "przeczucie", "chęć" karmienia piersią. Starsza córka była na butli ponieważ nie bardzo umiałyśmy się "dogadać" i nie wychodziło nam to. Teraz jest jednak inaczej. Chciałabym spróbować (może dziwnie to zabrzmi, ale gdzieś tak w środku czuję). Martwię się, że nie będę miała wystarczająco dużo czasu dla starszego dziecka, a jest ona bardzo do mnie przywiązana. A po drugie boję się samego odstawienia (planuję karmić do 3 miesiąca), czy jest to bolesne i w ogóle jak się do tego zabrać (dawać pierś np. co drugie karmienie?). Wiem, że może za wcześnie jeszcze na takie pytania, ale chciałabym jeszcze przed porodem podjąć decyzję - jak karmić dziecko. Ze względu na to, że córkę karmiłam butelką wydaje mi się to prostszą metodą. Nie jestem uwiązana, mąż może zrobić to za mnie, no i mam więcej czasu dla starszego dziecka. Z góry dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji.

KOBIETA ponad rok temu

Witam:)

Do wszystkiego trzeba dojrzeć:))) Stare porzekadła sprawdzają się w rzeczywistości:))) Najlepiej zrobi Pani udając się do poradni laktacyjnej już teraz, aby porozmawiać o karmieniu piersią, jak utrzymać pokarm i co zrobić aby był jak najbardziej treściwy:) Poza tym najkrótszy czas karmienia piersią to około 6 miesięcy:)

Pozdrawiam