Kaszel 2 tygodnie po wyleczeniu zapalenia płuc

Witam, Minęły 2 tygodnie od trwającego 3 tygodnie, bezobjawowego zapalenia płuc, a nadal mam kaszel (juz rzadziej kaszle) do tego doszedł katar o chrypa. Czy ponownie powinnam udać sie do lekarza? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Kaszel po infekcji może utrzymywać się nawet do kilku tygodni, jednak w Pani przypadku gdy są jeszcze inne objawy jak katar i chrypa to może być kolejna infekcja. Proszę udać się do lekarza, który po badaniu określi dalsze postępowanie.

Milena Lubowicz

Kaszel może utrzymywać się nawet do 4-6 tygodni po tak poważnej infekcji. Natomiast jeżeli ma Pani wrażenie że się pogorszylo, dołączyły się nowe objawy, to warto udać się do lekarza żeby zostać osłuchany.
Pozdrawiam