Kaszel, gorączka, zalegająca flegma i ból gardła u dziecka

witam moj 15miesieczny synek przez kilka dni mial slaby kaszel;na poczatku suchy puzniej mokry i rwiacy;goraczka pojawila sie tylko przez 1dzien na poczatku;katar rowniez tylko przez pierwsze 2dni;je malo;lekarz przepisal antybiotyk i syrop prawoslazowy;na dzien dzisiejszy dzicko boryka sie tylko z zalegajaca flegma i bolem gardla;czy antybiotyk jest wskazany przy takich objawach?

Milena Lubowicz

Nie jestem w stanie decydować o konieczności antybiotykoterapii bez badania dziecka, także proszę posłuchać lekarza, który lek przepisał.
Pozdrawiam