Kaszel i czerwone gardło u 8-miesięcznego dziecka

Witam jestem mama 8miesiecznego kubusia pisałam wczesniej o tym ze moj synek choryje i za kazdym razem ma czerwone gardło pani doktor odpowiedziała ze to moze byc wynikiem refluksu ale on nigdy nam nie ulewał jak mam to sprawdzic zy to moze byc przyczyna sonczylismy antybiotyk 5dni(dostawał 5dni antybiotyk czy to za mało aby poskutkował) temu a kaszel powrocił meczy go cały czas nie daje mu spac

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Refluks nie musi w każdej sytuacji wiązać się z ulewaniem. Antybiotyk jaki był zalecony działa jedynie na bakterie, toteż jeżeli infekcja ma tło wirusowe nie będzie poprawy. Wskazana jest wizyta u laryngologa.