Kaszel i gorączka u 3-latka

Witam, jestem mamą niespełna 3 letniego dziecka. Dzisiaj rano syn po wstaniu z łóżka kaszlał może 3 razy , jakby szczekając. W ciągu dnia do południa temp. wzrosła do 38,5 st.C. Po podaniu dawki Nurofenu temp. spadła. Kaszlał kilka razy tak nieznacznie suchym kaszlem. Jaka może być przyczyna? Czy udać się z dzieckiem na pogotowie czy czekać do jutrzejszego poranka z wizytą u lekarza? (U nas lekarz pediatra pracuje do 13, po południu zostaje tylko pogotowie oddalone o ok. 20 km). Z góry dziękuj

Małgorzata Panek

Bez zbadania Pani syna nie można określić przyczyny kaszlu. Doraźnie należy obniżać temperaturę , gdy występuje gorączka. Proszę udać się z dzieckiem do pediatry, a w przypadku wystąpienia duszności zgłosić się na ostry dyżur.
Pozdrawiam